Misja

Misja strony rodzinazeromskiego.pl 

 • Upowszechnienie informacji o krewnych Stefana Żeromskiego, szczególnie o życiu siostry pisarza, Bolesławy Żeromskiej i jej potomków. 
  Rodzina Bolesławy Żeromskiej była bardzo ciężko doświadczona przez los, nieliczni jej członkowie dożyli starości i zmarli śmiercią naturalną. Najczęściej były to śmierci przedwczesne i tragiczne, w części związane z tragiczną historią naszego kraju. Losy tej gałęzi rodziny Stefana Żeromskiego dotychczas istniały tylko w przekazie rodzinnym.
 • Wyjaśnienie nieporozumień dotyczących żyjących krewnych Stefana Żeromskiego.
  W czasie obchodów stulecia niepodległości Polski, przy okazji uroczystości nadania Stefanowi Żeromskiemu Orderu Orła Białego pojawiły się nieporozumienia dotyczące żyjących krewnych Pisarza. Misją strony jest przedstawienie jedynych obecnie żyjących i najbliższych krewnych Stefana Żeromskiego.
 • Zwrócenie uwagi na konieczność ustanowienia w Warszawie reprezentacyjnego miejsca informacji i pamięci o wielkim polskim pisarzu, sumieniu narodu, literacie i społeczniku, który był artystycznym i ideowym przewodnikiem wielu pokoleń polskich czytelników.
  Twórczość Stefana Żeromskiego jest dobrem ogólnonarodowym i powinna mieć swoje trwałe upamiętnienie w stolicy. Symbolem tego jest finał życia i twórczości pisarza, który dokonał się w Warszawie na Zamku Królewskim. W centrum Warszawy, w okolicach Zamku Królewskiego mieszkała siostra pisarza, Bolesława Żeromska i później jej dzieci, wnukowie i prawnukowie.
  Stolica Polski jest najważniejszym miejscem do upamiętnienia życia i dzieła Stefana Żeromskiego. Warszawa jest zobowiązana Pisarzowi takie miejsce stworzyć.

Krzysztof Piwowarczyk
Prawnuk Bolesławy Żeromskiej Endrych siostry Stefana Żeromskiego
Członek Stowarzyszenia im. Stefana Żeromskiego

Script logo
Design marcinkaczmar.pl